Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Erdoğan: AKM Projesi millet düşmanlarına en güzel cevap
Gündem
2019-02-10 15:24

Erdoğan: AKM Projesi millet düşmanlarına en güzel cevap

850 milyon liralık yatırımın 2 yıl içinde tamamlanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, dev projenin detaylarını açıkladı.

 
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Meydanı'nda Atatürk Kültür Merkezi Temel Atma Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Kıymetli misafirler sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Bugün ülkemizin sanat ve kültür hayatında çığır açacak, gerçekten önemli bir adımı hep birlikte atıyoruz.

 

İÇİNDE MİLLET KIRAATHANELERİ DE OLACAK

Tanıtımını gerçekleştirdiğimiz İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nin hayata geçirilmesi için yeni bir adımı atmaktayız. 5 ayrı bloktan oluşuyor. Bina içerisinde 2 bin 73 kişilik dünya standartlarının üzerinde bir opera salonu, 828 kişilik bir tiyatro salonu ve bunlara ait sahne, kulis odaları yer alıyor.

Erdoğan: AKM Projesi millet düşmanlarına en güzel cevap

 

Ayrıca projede çalışma odaları, kayıt sütüdyoları ve prova salonları, sanat galerileri, millet kıraathaneleri de yer alıyor.

Erdoğan: İstanbul Atatürk Kültür Merkezi bir zafer anıtı olacaktır ViDEO

Yukarıdaki video için ilk yorumu sen ekle

 

YATIRIM BEDELİ 850 MİLYON LİRA

Toplam yatırım bedeli 850 milyon lira olan Atatürk Kültür Merkezi'nin hayırlı olmasını diliyorum. Tarih, medeniye, kültür başkenti İstanbul'a şanına yakışır bir eseri kazandıracağız.

OLMADIK YALANLARA BAŞVURDULAR

Eski binayı kendi ideolojilerinin merkezi olarak görenler, bu projeyi engellemeye çalıştılar. Bunlar sokakları karıştırarak projeyi sabote etmeye çalıştılar. Cami yapacağımız, AVM yapacağımız gibi olmadık yalanlara başvurdular.

BİNA DEPREME DAYANIKLI DEĞİLDİ

2007 yılından itibaren farklı kurumların yaptığı incelemeler, eski binanın kullanılmaz olduğunu ortaya koymuştur. Aynı raporlar eski binanın depreme dayanıklılık bakımından bir gecekondudan farklı olmadığını göstermiştir.

Erdoğan: AKM Projesi millet düşmanlarına en güzel cevap

ESKİ BİNA BEKLENTİLERE CEVAP VEREMİYORDU

Eski bina, 15 milyonu aşan nüfusu, sanata artan talebiyle İstanbul'un beklentilerine cevap veremiyordu. Eski binanın tamiri ve güçlendirmesi bakımından hazırlanan proje de bu çevrelerce dava konusu yapılarak engellendi.

BİR DİKİLİ AĞAÇLARI YOK

Aynı zihniyet. Bir dikili ağaçları yok. Kenardan seyret ne yapılıyor gör. Eski yapının yıkılıp daha güzel, daha modern bir binaya karşı çıkanlar ideolojik bağnazlıkla hareket ediyorlar. Bu sözde sanat severlerin Gezi olayları sırasında neler yaptıklarını, milletimizi nasıl aşağıladıklarını, terör örgütünün paçavralarıyla eski binayı nasıl kirlettiklerini hepimiz çok iyi biliyor, hatırlıyoruz.

ORAYA TERÖRİSTLERİN RESİMLERİNİ ASTILAR

Güya AKM hassasiyetiyle hareket edenler AKM'yi demokrasimize saldırmanın, esnafımızın malını yağmalamanın aracı haline getirdiler. İstiklal Caddesi'nde yaşadık, AKM'nin cephesinde yaşadık. Napacaktık, seyir mi edecektik? Oraya teröristlerin resimlerini astılar. Bu kutlu şehrin duvarlarına 'Zulüm 1453'te başladı' diye yazarken bu eski binayı kullandılar. Biz bunların tehditlerine boyun eğmedik. Zihnen ve ruhen bu topraklardan bağını koparanlara rağmen biz hizmet aşkıyla yolumuza devam ettik.

Erdoğan: AKM Projesi millet düşmanlarına en güzel cevap

JAKOBEN ZİHNİYETE KARŞI ZAFER ANITI

Biz de bugüne hep birlikte 10 yıllık bir sabrın meyvesini topluyoruz. Yüklenici firmayla kararlı bir şekilde 2 yılda burayı bitireceğiz. Burası bir kültür merkezi değildir, son 5 yıldır milli iradeye kast eden vatan, millet düşmanlarına verilmiş en güzel cevap olacak. İstanbul kendini bu projede bulacak. AKM milletin değerleriyle, inancıyla insanımızın tarihi ve kültürüyle kavgalı jakoben zihniyete karşı dikilmiş bir zafer anıtı olacaktır.

LÜMPENLERİN HEDEFİ OLDUK

Ülkemiz cumhuriyet tarihi boyunca ne zaman hamle yapmaya çalışsa karşısında bu zihniyeti bulmuştur. Hemen her alanda yaptığı hamleler dışarıda hasımlarımız, içeride de belli kesimler tarafından engellenmiştir. 40 yılı aşkın siyasi hayatımız boyunca sözde elit, özde lümpenlerin hedefi olduk. 3. Köprü'de aynısını yaşamadık mı? 'İstemezük' dediler, Marmaray'ı, Avrasya'yı öyle yaptık. Bunların dünyadan bir haberi yok, hizmet etme gibi bir dertleri de yok.

RAMİ KIŞLASI KÜTÜPHANE OLUYOR

Gerek büyükşehir belediye başkanlığımız, başbakanlığımız, cumhurbaşkanlığımız döneminde eleştirildik, karakter suikastlarına maruz kaldık. Bütün projelerimizde belli kesimlerin saldırısına maruz kaldık. Rami Kışlası var ya, Rami Kışlasını da İstanbul'un en büyük kütüphanesi yapıyoruz. Hedef 6 milyon ciltlik bir kütüphaneyi İstanbulumuza kazandırmak.

KENDİLERİ DIŞINDA KİMSENİN SANATTA SÖZ SÖYLEMESİNE TAHAMMÜL EDEMİYORLAR

31 Mart'ı unutmayın, çok önemli. Bir hizmet üretenler, bir de laf üretenler var. Bahaneler farklı olsa da bunların hedefi her zaman ülkemizin kalkınması, gelişmesi olmuştur. Kendileri dışında hiç kimsenin sanatta, edebiyatta, resimde, müzikte, kültürde söz söylemesine tahammül edemiyorlar. Hiçbir sanat eserinin, tarzına hayat hakkı tanımak istemiyorlar. Sanat, demokrasinin, farklılıklara tahammül göstermenin aracıdır. İnsanın hak ve hakikat yolculuğunun vasıtasıdır.

Erdoğan: AKM Projesi millet düşmanlarına en güzel cevap

Sanata ve sanatçılarımıza ihtiyaç duydukları desteği vermeye çalışıyoruz.
Göreve geldiğimizde kültür merkezi sayısı 42'ydi, biz buna 63 adet daha ilave ettik. Devlet tiyatrolarındaki sahne sayısı 23'tü biz buna 42 ilave yaptık. Desteklenen özel tiyatro sayısı 59 iken, bizim dönemimizde 229'u buldu. 88 yurt içi, 68 yurt dışı kültür varlığı sergisi yaptık. 2 hafta önce sinema sektörünün sıkıntısını çözüme kavuşturduk.

KİTAPTA, DERGİDE, GAZETEDE KDV OLMAYACAK

Bu hafta kitapta ve süreli yayınlarda KDV oranını sıfıra düşürme uygulaması genişletiliyor. Artık kitapta, dergide, gazetede KDV olmayacak. Böylece dijitalleşmeyle birlikte dezavantajlı duruma düşen yayıncılara destek sağlıyoruz."


Bu haber 2 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   2 + 7 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

İstanbul Belediye Başkanlığında Oyunuz Kime

Haber Dakikası © 2018 | haberdakikasi.com

Espower Bilisim